Aštuoniolikmetis keliautojas A. Simankovas: jaunas amžius nėra kliūtis kelionėms

 

Andrius Simankovas – aštuoniolikmetis abiturientas. Dvyliktokas beveik kiekvieną mėnesį stengiasi aplankyti bent vieną užsienio šalį ir jau yra apkeliavęs daugiau nei pusę Europos. A. Simankovas sako: „Keliones reikia planuoti iš anksto, ir kartais užtenka vos kelių dienų, kad pamatytum tikrai daug.“

Keliauti gali ir nepilnamečiai

Nors Andriui Simankovui vos 18 metų, jis jau yra apkeliavęs 15 proc. pasaulio ir 66 proc. visos Europos. „Daugelis jaunų žmonių galvoja, kad laisvai keliauti galima tik sulaukus pilnametystės. Aš pats pilnamečiu tapau visai neseniai, tačiau jau esu aplankęs 21 šalį. Turiu programėlę, kuri parodo su skrydžiais susijusią informaciją. Jau dabarskridau 64 kartus, o bendras skrydžių ilgis siekia daugiau nei 82 tūkst. kilometrų“, − pasakoja jaunasis keliautojas. Anot A. Simankovo, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jaunimas nesiryžta keliauti, yra nežinojimas, kad yra ne viena skrydžių kompanija, kuri leidžia po Europą skraidyti nuo 14–16 metų.

Keliones būtina planuoti iš anksto 

Nepilnamečiai, norintys keliauti, visų pirma išvykas turi aptarti su artimaisiais bei kelionių datas derinti su mokymosi laiku. „Kelionėse labai svarbu planuoti. Aš visada apie savo keliones šeimai pranešu iš anksto, kartu viską suderiname, suplanuojame biudžetą ir tik tada viskas puikiai pavyksta. Moksleiviai ilgesnes keliones turėtų planuoti atostogų metu, nes tik viską suderinus galima pajausti kelionių malonumą“, − pataria abiturientas. A. Simankovas priduria, kad, turint tikslų kelionės planą, išvyka gali trukti ir vos kelias dienas, per kurias galima net daugiau patirti, nei per ilgą laiką kelionės nesuplanavus. „Taip pat svarbu prisiminti, kad kelionės planavimas nėra vien laiko suderinimas ar lankytinų vietų atranka, o ir saugios vietovės pasirinkimas. Aš visada atsižvelgiu į šalies saugumą. Tai darau ieškodamas informacijos užsienio reikalų ministerijos portale. Ten galima pasirinkti vietą, į kurią nori vykti ir gauni visą reikiamą informaciją“, − pataria Andrius. 

Didelis biudžetas nėra būtinas

Ne paslaptis, kad dauguma moksleivių negali sau leisti brangiai kainuojančių kelionių, tačiau aštuoniolikmetis keliautojas sako, jog keliaujant ne visada reikia daug pinigų. „Juokaudamas galiu pasakyti, kad pigiausia kelionė moksleiviui galima su mainų programa, nes ten viskas apmokama projekto lėšomis. O kalbant rimtai, pigiausia mano kelionė buvo į Lenkiją. Ten labai pigūs viešbučiai. Lenkijoje galima rasti penkių žvaigždučių viešbutį, kuris kainuos mažiau nei 100 eurų, ir jausies kaip karalius. Taip pat pigiai pavyko paviešėti Taline. Ne tik pigių lėktuvo bilietų, tačiau ir gyvenamųjų vietų galima rasti tikrai daug, tačiau reiktų ilgiau ir įdėmiau paieškoti. Dabar labai norėčiau apsilankyti Japonijoje, vadinamosiose miego kapsulėse. Tai būtų įdomus ir labai nebrangus malonumas, kuris nesiektų net 20 dolerių.“ 

Patriotiškumas ir emigracija 

Nors aštuoniolikmetis keliautojas savęs ir nelaiko patriotu, tačiau sako, kad ir Lietuvoje galima keliauti ir pamatyti ne ką prastesnių vaizdų nei užsienyje. Abiturientas A. Simankovas neslepia, jog keliaudamas užsienyje dažnai susimąsto ir apie didelę Lietuvos problemą – emigraciją. Žvelgdamas į esamą situaciją iš jauno žmogaus perspektyvos, Andrius sako, kad vis dėlto emigraciją galima sustabdyti. „Keliaudamas pastebėjau, kad užsienyje, kaip ir Lietuvoje, mokslas yra aukšto lygio, tik daugelyje šalių jis yra arba pigesnis, arba išvis nemokamas. Aišku, yra ne viena šalis, kur mokslas taip pat nemažai kainuoja, tačiau ten yra suteikiamos palankesnės pragyvenimo galimybės. Apgyvendinimas, dienpinigiai, maitinimas, stipendijos, nepriklausančios nuo mokymosi įvertinimų, viešojo transporto lengvatos – dalykai, kurie tikrai pritraukia ir skatina jaunus žmones. Tai, manau, yra didelis užsienio šalių pranašumas, kuris skatina Lietuvos jaunimą emigruoti iš šalies. Mano manymu, pigesnis mokslas ir daugiau galimybių studentams būtų vienas iš pagrindinių dalykų, padėsiančių perspektyvų jaunimą išlaikyti Lietuvoje.“

Patarimas būsimam jaunam keliautojui 

„Jaunimui, kaip ir man, greičiausiai, labai aktualu finansai. Visų pirma patarčiau susirasti pigių skrydžių kompaniją ir bilietų pradėti ieškoti likus maždaug trims mėnesiams iki skrydžio. Taip pat naudinga susirasti viešbutį su nemokamo atšaukimo galimybe. Geriausia, aišku, žinoti tikslą, kur nori nukeliauti. Tačiau tikrai dažnas žmogus to nežino, todėl kuo daugiau informacijos apie šalis patarčiau ieškoti internete. Tik reikia nekeisti savo tikslo. Jei išsirinkai norimą vietą, jauti, kad tave ten traukia, ten ir reikia keliauti“, – sako A. Simankovas.

Bernardinai.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode